T-shirt
Smoothing T-shirt on thin straps with a leopard motif is ideal as nightwear and as an everyday T-shirt. PANTHER model with a round neckline on thin, adjustable straps will be perfect for styling with a denim/leather jacket or as a T-shirt under sweatshirts and sweaters, giving your look an original character. The model was sewn from a stretchy knit with a cool grip and finished with JULIMEX INVISIBLE LINE flat-edge technology. The shoulder straps and armholes are stitched with a classic stitch.
Tags
Nightgowns, Nighties, Sleep Shirts
Spandex10 %
polyamide89 %
| Size | Chest |
|---|---|
| L | 96-100 cm |
| M | 90-94 cm |
| S | 84-88 cm |
| XL | 102-106 cm |
| Size | EAN |
| M | 5908231287106![]() |
| XL | 5908231287120![]() |








Reviews
There are no reviews yet.